Новини
17 Квітня, 2019 р., 16:08
15 квітня по всій Україні відзначають річницю карного розшуку. 100 років тому Декрет Раднаркому України утворив окрему структуру поліції — кримінальний розшук.
17 Квітня, 2019 р., 14:16
«Праця не тільки там, де людина сіє хліб або садить дерево. Найбільш тонка, найбільш солодка праця, коли людина приходить до людини, бачить у її очах, читає «поміж рядків» її поклик про допомогу. Ця праця є вищою мірою людського духу»
15 Квітня, 2019 р., 13:58
13 квітня на стадіоні «Будівельник» Радомишльського професійного ліцею відбувся матч-відповідь попереднього раунду Кубку області з футболу між командами
12 Квітня, 2019 р., 13:06
За ініціативи комітету профспілки працівників освіти та науки (голова Черненко О.І.) та відділу освіти, молоді та спорту Радомишльської міської ради (начальник Самчук О.В.) 28 березня 2019 року на базі Радомишльської гімназії відбулася чергова традиційна спартакіада працівників освіти. Цьогорічна спартакіада, складалася з 6 видів спорту, у яких повинні були позмагатися наші педагогічні працівники, а саме настільний теніс, швидкі шахи, шашки, армреслінг, стрільба з пневматичної гвинтівки та волейболу. На змагання прибули педагогічні колективи з 13 шкіл. На урочистому відкритті спартакіади, учасників змагань привітали головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Радомишльської міської ради Гончаренко О.В., голова комітету профспілки працівників освіти та науки Черненко О.І та директор гімназії Сташенко В.А., побажали всім педагогічним працівникам успішних стартів і звичайно перемог.
12 Квітня, 2019 р., 10:54
Напередодні свята Благовіщення, 06 квітня 2019 року, пішла у вічність людина: чоловік, батько, дідусь, талановитий керівник, товариш – Олександр Миколайович Гладиш.
12 Квітня, 2019 р., 08:54
Центральною виборчою комісією призначено 21 квітня 2019 року проведення повторного голосування з виборів Президента України. З метою усунення неточностей в прізвищі, імені, по-батькові, даті народження, виборчій адресі, не включення або ж безпідставного включення виборця (підтверджений факт смерті), які були виявлено в списках виборців під час голосування 31 березня 2019 р. просимо виборців особисто та невідкладно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Радомишльської райдержадміністрації для уточнення своїх персональних даних в Державному реєстрі виборців, пред’явивши паспорт громадянина України.
11 Квітня, 2019 р., 08:38
11 квітня за ініціативою ООН в світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. У багатьох країнах 11 квітня, в Міжнародний день визволення в'язнів концтаборів, проходять зустрічі, покладання квітів на місця, де стояли мури таборів, та на могили загиблих в'язнів.
Друга світова війна завершувалась у Європі весною 1945 року перемогою над гітлерівською Німеччиною, командування якої в агонії приймало ще одне злочинне рішення - знищити в'язнів концтаборів. В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. У такій складній ситуації 11 квітня 1945 року в'язні найбільшого концентраційного табору Бухенвальду підготували й підняли збройне повстання - безпосередньо перед прибуттям американців. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті.
Передові загони радянських і союзних військ, які визволяли місто, підтримали повстанців. Від неминучої смерті було врятовано майже сто тисяч полонених. Пізніше, до 30 квітня, були звільнені також в'язні Заксенхаузена, Равенсбрюка, Дахау.
Підраховано, що в Дахау, Бухенвальді, Освенцімі загинуло 12 млн людей із 30 країн світу. Серед загиблих було багато дітей. До армії колишніх в'язнів можна зарахувати й тисячі в'язнів радянських концтаборів.
11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду — і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів». Після переходу табору під юрисдикцію СРСР табір було долучено до системи концентраційних таборів НКВС, а 1948 повністю інтегровано в систему ГУЛАГ.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу.