Новини
25 Вересня, 2024 р., 16:56
25 Вересня, 2024 р., 11:02
Побачитися з родиною, відпочити за межами України, навіть повболівати за збірну на матчах Євро-2024. У військовослужбовців така можливість є. І періодично у відкритих джерелах українські бійці діляться своїм досвідом виїзду за кордон.
Законодавство передбачає можливість виїзду за кордон для військовослужбовців, зокрема і під час дії воєнного стану. Наприклад, на лікування, у відрядження або під час відпустки. У разі відпустки така можливість напряму залежить від того, чи погодить її командир частини.
Що треба зробити
Насамперед потрібно подати рапорт командиру підрозділу. Зробити це потрібно не пізніше, ніж за 15 днів до відпустки. У рапорті бажано максимально детально прописати всю інформацію про відпустку.
Місце та термін перебування (адресу, контактні дані), вид транспорту, пункт перетину кордону. Вказати всі країни, через які плануєте проїжджати, у випадку, якщо маєте доступ до секретної інформації. Також варто додати певні документи, як-от копії квитків в обидва боки. Якщо їдете до родини, то потрібні: свідоцтво про шлюб, про народження дітей, документи, що підтверджують проживання родини в країні, в яку плануєте поїздку.
Якщо командир частини погоджує таку відпустку, то далі це мають оформити у вигляді наказу, в якому буде прописано дозвіл на виїзд за межі країни. Перед відпусткою потрібно отримати витяг із цього наказу.
Крім того, у частині мають видати відпускний квиток, де вказано термін відпустки, а також дозвіл на виїзд за кордон.
Що далі
Після отримання цих документів потрібно з відпускним квитком прийти до Військової служби правопорядку і стати на облік. А далі вже можна перетинати кордон. Вже на кордоні потрібно мати із собою такі документи:
закордонний паспорт;
військовий квиток, або посвідчення офіцера;
відпускний квиток із дозволом на виїзд за кордон;
витяг з наказу про відпустку.
Відпусток для військових побільшає: на які зміни чекати
Відпусток для військових побільшає: на які зміни чекати
Чи може поїздка не відбутися
Все залежить від багатьох чинників. По-перше, від того, чи дозволить командир частини таку відпустку. Якщо ні, то якось вплинути на його рішення можливості немає.
По-друге, можуть не пропустити на кордоні. Наприклад, через те, що на військовослужбовця можуть бути накладені якісь обмеження, не пов’язані з військовою службою, як-от за несплату аліментів або відкрите кримінальне провадження тощо. Тож перед поїздкою варто подати запит до Державної прикордонної служби в Головний центр обробки спеціальної інформації, аби розуміти, чи немає якихось додаткових обмежень.
24 Вересня, 2024 р., 14:00
Восени починається сезон паління сухостою, листя та інших бур’янів. Але за такі дії в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. В яких випадках можна відбутись штрафом, а коли вам загрожує обмеження чи позбавлення волі — роз’яснюють юристи системи безоплатної правничої допомоги.
24 Вересня, 2024 р., 11:46
24 Вересня, 2024 р., 10:57
У разі поранення за військовослужбовцем зберігається виплата грошового забезпечення за останньою займаною посадою на весь час лікування!
Наразі воно може тривати не більш ніж 12 місяців поспіль.
Мова про той час, який військовий перебуває в госпіталях чи лікарнях, а також про відпустку для лікування. Зазвичай це триває декілька місяців. Якщо ж є потреба в більш тривалому лікуванні, то не пізніше ніж за 4 місяці після початку лікування потрібно пройти ВЛК. Саме на основі цього рішення надалі має продовжуватися виплата грошового забезпечення.
«Бойові» для поранених також виплачуються. Їх виплачують під час перебування на стаціонарному лікуванні (зокрема й за кордоном) і під час відпустки для лікування в разі тяжкого поранення.
Однак є нюанси:
- підставою для цієї виплати є довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), так звана форма 5. Її мають надати у військовій частині. І в ній має бути вказано, що поранення пов’язане із захистом Батьківщини. Якщо такого формулювання в довідці немає, то гроші, найімовірніше, не нарахують.
- також у довідці має бути прописано, що військовослужбовець був у засобах індивідуального захисту, не вчиняв кримінального правопорушення, не намагався сам собі завдати тілесного ушкодження і не перебував у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Всі перелічені пункти є підставою для відмови у виплаті додаткової винагороди.
Якщо ж додаткова нагорода після поранення не виплачується, то треба написати рапорт на ім’я командира щодо включення до наказу про виплату додаткової винагороди і додати до цього рапорту копію довідки про поранення. Якщо відмовляють у виплаті, й ви вважаєте це неправомірним, то звертатися можна на гарячу лінію Міноборони або до юристів. Судова практика показує, що зазвичай військовим все ж нараховують всі гарантовані виплати, якщо на це є підстави.