Новини
30 Вересня, 2024 р., 16:19
Сьогодні, як ніколи, важливо тримати енергетичний фронт.
30 Вересня, 2024 р., 16:10
В Україні запроваджено експериментальний проєкт, який має спростити учасникам бойових дій та ветеранам війни отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
До речі, заяву на призначення пільг можуть подавати члени родини ветерана.
30 Вересня, 2024 р., 16:07
Професійно-психологічний відбір кандидатів на військову службу та психологічне вивчення військовослужбовців Збройних Сил України здійснюється відповідно до вимог Інструкції з організації професійно-психологічного відбору у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 10.12.2014 № 883 (зі змінами).
Психологічна підготовка військовослужбовців здійснюється відповідно до Інструкції з організації психологічної підготовки у Збройних Силах України, затвердженої наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 23.10.2020 року № 173.
В процес психологічної підготовки систематично впроваджуються стандарти підготовки збройних сил країн-членів НАТО.
Особливістю психологічної підготовки є формування психологічної стійкості до впливу психотравмуючих чинників бойової обстановки шляхом модулювання реалістичного образу бойових дій.
Психологічний супровід військовослужбовців Збройних Сил України здійснюється з метою підтримання та відновлення їх психічних властивостей під час виконання службових та бойових завдань.
Психологічна допомога особовому складу здійснюються офіцерами-психологами, а також спеціалізованими групами фахівців психологічної підтримки як в пунктах постійної дислокації військових частин, так і безпосередньо в районах виконання завдань за призначенням.
З 2020 року у Збройних Силах України запроваджено роботу пунктів психологічної допомоги військових частин.
Зі всіма військовослужбовцями військових частин, які виконували бойові завдання, проводиться декомпресія, як первинна форма психологічної реабілітації. Метою декомпресії є поступове переключення механізмів реагування в екстремальних (бойових) умовах до мирних умов життєдіяльності.
Психологічна реабілітація військовослужбовців здійснюється в спеціалізованих закладах. Учасники бойових дій в обов’язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад, порядок проведення якої, а також відшкодування вартості проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України
27 Вересня, 2024 р., 11:30
Свої ідеї та ініціативи за цією тематикою громадяни та профільні громадські організації можуть запропонувати до 30 вересня поточного року. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної.