Офіційне повідомлення Радомишльської міської ради щодо результатів службового розслідування з приводу інциденту з учасником бойових дій Русланом Харитончуком та медичним персоналом під час його лікування у КНП «Радомишльська лікарня»
22 травня та 27 травня 2025 року онлайн-виданням «zhytomyr.citi» було опубліковано статті «Довоювалися: Хамство до воїна у Радомишльській лікарні», «Скандал у Радомишлі: пораненому відмовили в безкоштовному лікуванні». Авторами публікації були порушені проблемні питання: відмова у безкоштовному лікуванні хворому учаснику бойових дій Харитончуку Руслану Ігоровичу та вимагання медичним персоналом документів для підтвердження статусу учасника бойових дій та встановлення інвалідності.
Зважаючи на гостроту питань, піднятих виданням у своїх публікаціях, з метою об’єктивного та неупередженого вивчення обставин справи Радомишльським міським головою було видано розпорядження від 23.05.2025 року № 167 к «Про проведення службового розслідування», в якому було визначено комісію з проведення службового розслідування та терміни його проведення.
Комісією було проведено службове розслідування та складено відповідний акт.
КНП «Радомишльська лікарня» Радомишльської міської ради є лікарняним закладом охорони здоров’я – комунальним некомерційним унітарним підприємством, що надає послуги вторинної спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам в порядку та на умовах, встановлених чинним законодавством. Підприємство надає медичні послуги на підставі ліцензії на медичну практику.
Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Господарським та Цивільним Кодексами України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету міністрів України, загальнообов’язковими для всіх закладів охорони здоров’я наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров’я України, загальнообов’язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, відповідними рішеннями місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування.
У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану всі медичні заклади підпорядковуються Командуванню медичних сил. Відповідно до директиви командування медичних сил, в зоні відповідальності якого знаходяться військові та цивільні заклади охорони здоров’я Житомирської області від 30.07.2024 року у кожному закладі охорони здоров’я розгорнуто систему обліку військовослужбовців, госпіталізованих у заклади охорони здоров’я м. Житомир та Житомирської області.
Враховуючи всі обставини, поспілкувавшись з учасниками конфліктної ситуації та заінтересованими сторонами, комісія зі службового розслідування прийшла до висновків:
- лікувальним закладом КНП «Радомишльська лікарня» не було відмовлено в отриманні безкоштовної медичної послуги хворому, Харитончуку Руслану. Вартість проведеного оперативного втручання, подальшого лікування, у тому числі харчування, було відшкодовано за кошти державного та міського бюджету відповідно до статей витрат та склала 22 837 грн., у тому числі вартість медикаментів, придбаних закладом охорони здоров’я – 3106, 42 грн, за виключенням медичних препаратів, що були придбані за кошти пацієнта у сумі 4079 грн.;
- при з’ясуванні інформації про звання, місце несення служби, перенесені травми медичний персонал лікувального закладу діяв в межах посадових обов’язків, відповідно до директив Командування медичних сил, в зоні відповідальності якого знаходяться заклади охорони здоров’я Житомирської області, для з’ясування ступеня тяжкості та перебігу захворювання з метою визначення подальших методів лікування хворого.
- Причиною виникнення конфліктної ситуації та публікування статтей у онлайн-мережах стало невчасне інформування хворого, Харитончука Руслана, та його рідних про обмеження у придбанні лікувальними закладами за бюджетні кошти окремих медичних препаратів, які передбачені клінічними протоколами, Національним переліком основних лікарських засобів, а також підстав необхідності з’ясування медичним персоналом додаткової інформації про хворого для звітування про перебування учасника бойових дій, військовослужбовця у лікувальному закладі як такого, що потребував екстреної госпіталізації та лікування.
Суму, витрачену хворим Харитончуком Русланом Ігоровичем на придбання медичних препаратів, а саме 4000 грн, було відшкодовано за кошти міського бюджету відповідно до рішення виконавчого комітету та на підставі поданих документів, зокрема посвідчення учасника бойових дій.
Під час службового розслідування комісія поспілкувалася з Русланом Харитончуком та його батьком Ігорем Харитончуком, які повідомили, що претензій до лікарів, медичного персоналу та лікувального процесу вони не мають.
Звертаємо увагу, що від початку повномасштабного вторгнення, з 24.02.2022 року по 27.05.2025 року КНП «Радомишльська лікарня» Радомишльської міської ради надала вторинну спеціалізовану медичну допомогу 953 військовослужбовцям. З 12.07.2024 року, з початку введення в дію електронного реєстру військовослужбовців, лікувальним закладом проліковано 520 осіб вказаної категорії. Скарг стосовно лікувального процесу та негативного ставлення медичного персоналу лікарні до військовослужбовців не надходило.
Радомишльська міська рада висловлює свою беззаперечну повагу до військовослужбовців, учасників бойових дій, що боронили і боронять Україну від російського агресора, а також лікарському та сестринському персоналу КНП «Радомишльська лікарня» та всім медикам, що стоять на варті здоров’я та життя українських захисників. Закликаємо засоби масової інформації та публічних осіб, що брали участь у висвітленні конфлікту, розповідати про події неупереджено та об’єктивно, уникати безапеляційних тверджень, не використовувати маніпуляції задля популізму та підвищення власних рейтингів.