#тиждень_безбарʼєрності: Житомирський обласний перинатальний центр як простір турботи, доступності та професіоналізму. ФОТО. ВІДЕО
У межах формування безбар’єрного простору особливе значення має доступність медичних закладів для всіх категорій населення — від майбутніх батьків до людей з дитячими візочками чи тимчасовими обмеженнями мобільності. На Житомирщині прикладом комплексного підходу до створення комфортних і доступних умов для пацієнтів є КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради.
У цьому закладі охорони здоров’я поєднано інтелектуальний потенціал та сучасну матеріально-технічну базу, що дозволяє щороку надавати якісну медичну допомогу жителям не лише Житомира, а й усієї області та навіть інших регіонів України. Медичні послуги надають 67 лікарів та 105 середніх медичних працівників, серед яких — висококваліфіковані педіатри, акушери-гінекологи, неонатологи, неврологи, ортопеди, офтальмологи та інші спеціалісти.
У перинатальному центрі створено всі умови для безперешкодного доступу пацієнтів. За словами відвідувачів, потрапити до закладу з дитячим візочком — не проблема, а навпаки — зручно і просто.
«Коли ми вперше приїхали з немовлям, я переживав, чи зможемо легко зайти до приміщення. Але все продумано: пандус, широкі двері, зручний вхід. Я навіть не просив допомоги — усе доступно і зрозуміло», — ділиться своїми враженнями Дмитро, батько новонародженого малюка.
Особливу увагу в центрі приділяють комфортному обслуговуванню пацієнтів у разі обмеженої мобільності. Якщо людина не може самостійно дістатися до кабінету, медичний працівник виходить до неї. На посту акушера можливий первинний огляд дитини та надання необхідних консультацій.
У центрі активно впроваджується практика сімейного партнерства в процесі пологів. Чоловіки мають змогу бути поруч із дружинами під час народження дитини, підтримувати їх і разом розділяти найважливіші миті життя.
«Мені дуже подобається, що чоловік міг бути зі мною увесь час. Це велика моральна підтримка. Я почувалася впевнено, спокійно. І найважливіше те, що ми зустріли нашу донечку разом», — розповідає Катерина, пацієнтка центру.
Ще однією перевагою закладу є функціонування катамнестичного кабінету, де батьки можуть отримати комплексну медичну допомогу від низки спеціалістів: педіатра-неонатолога, дитячого невролога, ортопеда, офтальмолога, генетика. У разі потреби проводяться лабораторні дослідження та ультразвукові обстеження.
«Після виписки з пологового ми прийшли сюди на огляд. Я була приємно вражена — лікарі уважні, кожен приділяє дитині максимум часу. Відчувається, що персонал справді переживає за здоров’я кожного малюка», — зазначила одна з мам новонародженого хлопчика.
Житомирський обласний перинатальний центр — це приклад того, як заклад охорони здоров’я може стати безбар’єрним у всіх сенсах: від фізичного доступу до емоційного комфорту та людяного ставлення. Це простір, де кожен пацієнт — у центрі уваги, а медична допомога поєднується з глибокою турботою, чуйністю й підтримкою.
Детальніше у відео.
#тиждень_безбарʼєрності
Матеріал: Житомирська РДА