Радомишльська громада

Житомирська область, Житомирський район

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ТА ПІДТРИМКА МІСТ-ПАРТНЕРІВ – ЩЛЯХ ДО РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

Дата: 01.11.2024 12:55
Кількість переглядів: 251

Фото без описуРадомишльська міська територіальна громада у липні 2022 року підписала договір про партнерство між Радомишльською громадою та спільнотою Ліндлар (Федеративна Республіка Німеччина). З 28 вересня по 4 жовтня 2024 року офіційна делегація Радомишльщини за запрошенням німецької сторони перебувала у муніципалітеті  Ліндлар. Про перебування, зустрічі та подальші спільні українсько-німецькі проєкти розповідає Радомишльський міський голова Володимир Тетерський.

Володимире Романовичу, розкажіть про мету поїздки делегації Радомишльщини до Ліндлара.

З липня 2022 року, після підписання договору про партнерство, спільнота Ліндлар і її очільник, доктор Георг Людвіг, активно підтримують Радомишльську громаду та реалізовують важливі проєкти, спрямовані на розвиток інфраструктури та соціальний захист нашої громади.

Першим проєктом, успішно реалізованим нашими німецькими партнерами, був проєкт з передачі для потреб нашої  громади шкільного автобуса. У подальшому було реалізовано ще шість проєктів, підтриманих  Фондом малих проєктів німецького уряду.  Крім того, муніципалітет Ліндлар постійно надавав гуманітарну допомогу, медичне обладнання та генератори.

Завдяки активній позиції бургомістра муніципалітету Ліндлар та підтримці мешканців у вересні 2024 року Радомишльська громада отримала від міста-партнера автогрейдер, за допомогою якого стан доріг у громаді буде значно покращений. У бюджеті Ліндлара не передбачені витрати на придбання такої техніки для громад-партнерів, тому пан д-р Георг Людвіг ініціював  подання заявки на фінансування близько 46 000 євро до Engagement Global gGmbH та одночасно запросив пожертви на покриття власного внеску у розмірі 10% (5100 Євро).

Фінансова підтримка була надана в рамках Фонду малих проектів (KPF) компанією Engagement Global з її центром обслуговування муніципалітетів в єдиному світі (SKEW) за кошти Федерального міністерства економіки кооперації та розвитку.

Власний внесок Ліндлара зібрали мешканці спільноти. Разом з автогрейдером до нашої громади прибули більше 20 коробок із зимовими запасами допомоги, які пожертвували жителі Ліндлара. Експедиторська компанія з Карлсруе Raisinen Initiative gGmbH  допомогла у транспортуванні допомоги з Ліндлара до нашого міста.

Від імені нашої громади я щиро вдячний мешканцям Ліндлара та особисто д-ру, пану Георгу Людвігу за ті величезні зусилля, які вони прикладають для того, щоб надати для нас таку необхідну допомогу. Поїздка мала робочий характер, бо реалізація малих та великих проєктів передбачає обговорення та спільну роботу над заявками проєктів. Але для нас це стало можливістю особисто подякувати цим щирим та небайдужим людям за підтримку нашої громади та України.

Тому, за запрошенням делегація нашої громади відвідала спільноту Ліндлар, під час якої ми ознайомились з роботою міської ради, відвідали  найбільші підприємства, мали зустрічі з депутатами міської ради Ліндлара, депутатами Бундестагу та федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, у якій розташована спільнота Ліндлар.Фото без опису

Чи є проєкти, які зараз перебувають у процесі підготовки чи реалізації?

Зараз спільно з німецькими партнерами Радомишльська громада подала заявку на проєкт  «Мости співпраці: Досвід Ліндлар у запобіганні та управлінні відходами для громади Радомишля». Метою нашої поїздки до міста-партнера було обговорення деталей цього проєкту, а також перспектив подальшої майбутньої співпраці.

Фото без описуХочу зазначити, що досвід Ліндлара у сфері поводження з побутовими відходами заслуговує на вивчення та впровадження в українських громадах.

В межах спільноти Ліндлар розташоване підприємство з сортування та переробки відходів. Системний та комплексний підхід до вирішення проблем зі сміттям дозволив муніципалітету не лише забезпечити його переробку, а й проводити на базі утвореного підприємства «Метаболон» інтерактивну роботу з дітьми та відвідувачами щодо необхідності сортування сміття та правильного поводження з ним у домогосподарствах, здійснювати наукові дослідження, формувати розуміння раціонального природокористування та облаштування енергоефективних та енергозберігаючих власних садиб.Фото без опису

Крім того, тут облаштовані різні локації для проведення інтерактивних та спортивних ігор для учнів, родин, які відвідують підприємство. 

                Якщо проєкт пройде відбір, то Радомишльська громада буде мати можливість реалізувати трирічну програму по організації роботи з ефективного поводження з відходами. Очолює роботу по проєкту перший заступник міського голови Олег Соболевський.

         Тому для мене, як міського голови, так і для першого заступника Олега Соболевського було важливо побачити процес організації роботи з відходами саме у спільноті Ліндлар та поспілкуватись зі спеціалістами, які провадять таку діяльність.Фото без опису

З якими сферами діяльності Ви ознайомлювались у місті Ліндлар? Чи є відмінності та що схожого між організацією життя у громадах України та Німеччини?

За час перебування у місті Ліндлар ми відвідали новий рятувальний центр, Центр перебування біженців, публічну бібліотеку, спортивні заклади та середню школу.

У рятувальному центрі працюють команди фахівців, які надають екстрену медичну допомогу за екстериторіальним принципом. У Німеччині передбачено, що у разі екстреного виклику бригади мають прибути до місця призначення впродовж 8 хвилин. Тому такі центри облаштовані відповідним обладнанням, мають спеціальні машини та фаховий персонал.

Фото без описуУ середніх школах Німеччини діти навчаються з 5 по 9 класи. Відмінністю між українськими та німецькими школами є те, що діти вже в цей час обирають напрямки, які б вони хотіли опановувати у подальшому житті. Наприклад, у школі, яку ми відвідували, діти обирають кулінарний напрямок і вже з 7 класу працюють під керівництвом вчителів у шкільній їдальні та залучені до процесу розрахунку та організації закупівлі продуктів, приготування їжі, прибирання та миття посуду.

Також у місті побудований Центр перебування біженців. У Ліндларі за направленням федеральної землі проживає близько 400 людей, які з певних причин були змушені залишити свою Батьківщину. Тому для міста Ліндлар близькі теми організації життя переміщених осіб та включення їх у соціальне життя спільноти.

І в українських громадах, і в німецьких громадах завдання і напрямки роботи дуже подібні – це забезпечення оптимальних умов проживання для мешканців громади. Обмін досвідом сприятиме покращанню реалізації цього головного завдання органів місцевого самоврядування і в Україні, і в Німеччині.

У Радомишльській громаді є підприємства, які мають значний вплив на наповнення міського бюджету. Чи такі ж підприємства є на території Ліндлара?

Фото без описуУ місцевості, де розташований Ліндлар, видобувають пісковик. Підприємство BGS GmbH спеціалізується на видобутку та переробці сірого пісковика. Це одне з найбільших місцевих підприємств, історія якого сягає 19 ст. Поруч з виробничою діяльністю, підприємство провадить і туристичну діяльність, ознайомлюючи бажаючих з природними особливостями, історією видобутку корисних копалин, підприємства та краю.

Фото без описуКрім історичних місцевостей та підприємств, що спеціалізуються на видобутку та переробці корисних копалин, у місті Ліндлар є і сучасні підприємства, що займаються високотехнологічною діяльністю.  LANG AG – це одне з найбільших підприємств та роботодавців муніципалітету, здійснює міжнародну діяльність у сфері презентацій та проєкцій, підтримує та допомагає Україні та надає робочі місця людям з інших країн, у тому числі і українцям.

У межах візиту Ви мали зустрічі з депутатами різних рівнів Німеччини. Які питання Ви обговорювали та які Ваші враження від  цих зустрічей?

Фото без описуТак, справді, наша делегація мала зустрічі з депутатами муніципалітету Ліндлар. На початку цього року депутати ухвалили рішення про присвоєння площі у Ліндларі назви на честь нашої громади «Радомишль». Це площа розташована біля Культурного Центру міста. Разом з депутатами ми взяли участь у відкритті площі. Під час наступних зустрічей у нас була можливість поспілкуватись та подякувати депутатам з постійну підтримку всіх проєктів, пов’язаних з нашою громадою, а також підтвердити спільну згоду на реалізацію подальших проєктів, які спрямовані на посилення спроможності наших громад.

Фото без описуПід час зустрічі з депутатом Бундестагу, д-ром Карстеном Бродесером, обговорювались нагальні потреби Радомишльської громади та виклики, які стоять перед українськими громадами у зв’язку з війною в Україні. Федеральні програми, які запроваджені Урядом Німеччини, дають можливість українським громадам ефективно виконувати завдання для забезпечення нагальних потреб мешканців громад та реагувати на загрози та виклики реалій українського сьогодення.

Фото без опису

Зустріч з членом парламенту землі Північний Рейн-Вестфалія Крістіаном Бергером дала можливість донести основні потреби українських громад. Було обговорено питання функціонування закладів бюджетної сфери в умовах війни, зокрема закладів освіти, організації автономної роботи підприємств критичної інфраструктури в умовах ракетних загроз та обстрілів, надання психологічної підтримки населенню.

Підсумовуючи зустрічі, приємно вразило нашу делегацію те, що депутати всіх рівнів абсолютно розуміють наші проблеми, підтримують та допомагають Україні. І, звичайно, наша делегація щиро вдячна німецьким партнерам, і зокрема, д-ру Георгу Людвігу, за організовану можливість донести до депутатів різних рівнів Федеральної Республіки Німеччина інформацію про життя українців в умовах війни.

Які головні акценти Ви хотіли б виділити з Вашої поїздки?

Перше, що хотілося б відзначити - це гостинність та надзвичайно теплий прийом нашої делегації німецькими друзями.

У важкі часи дуже важливо відчувати руку підтримки друзів. Такою рукою для Радомишльської громади стала підтримка мешканців спільноти Ліндлар.

Від всієї делегації хочу подякувати ініціативній групі, Комітету побратимства, муніципальній раді на чолі з бургомістром, д-ром Георгом Людвігом за постійну і дієву підтримку Радомишльської громади і України, за змістовні зустрічі, обговорення та роботу над реалізацією подальших планів розвитку нашої співпраці.

Важливим для нас було відчути те, що жителі муніципалітету Ліндлар об’єднані та допомагають реалізовувати проєкти, спрямовані на підтримку нашої громади, Українських воїнів та України.

Міжнародна співпраця є одним з пріоритетних напрямків діяльності Радомишльської міської ради. Так буде і в подальшому.

Україна йде по шляху до Європейського Союзу. І саме обмін досвідом між громадами дасть можливість випрацювати ефективну модель управління та організації життя українським громадам. Сьогодні Європейський Союз відкриває можливості українським громадам через Програми фінансування проєктів. Разом з містами-партнерами, враховуючи їх досвід, українські громади, зокрема і Радомишльська громада,  зможе працювати над розвитком інфраструктури та послуг для наших мешканців.

Переконаний, Україна обов’язково переможе. І в нашій громаді буде реалізовано багато проєктів, які забезпечать сталий розвиток Радомишльщини.

І на завершення нашої розмови хочу подякувати організаціям, завдяки яким поїздка нашої делегації стала можливою та була фінансово підтримана Engagement Global та її сервісною агенцією «Громади в єдиному світі» (SKEW) за кошти Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ).  ENGAGEMENT OQQ_ GLOBAL Служба ініціатив з розвитку За фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.                                                            

                                     

                                               Розмову вела  Ксенія Тичина

 

                 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних