Національний кешбек: питання й відповіді
З 22 по 31 жовтня буде нараховано перший кешбек! Накопичили понад 2 гривень у вересні за покупки українських товарів? Очікуйте на свій перший кешбек і витрачайте з задоволенням!
- Хто може брати участь у програмі?
У програмі добровільно можуть брати участь громадяни України, старші 18 років, а також виробники та продавці українських товарів.
- Які товари доступні в рамках програми?
В рамках програми доступні товари українського виробництва, в тому числі лікарські та медичні вироби, які додані виробником до спеціального Переліку. Кешбек не надається на підакцизні товари за виключенням алкогольних напоїв, вироблених без додавання спирту, а саме — вин виноградних, вин плодово-ягідних і напоїв медових.
- Яка максимальна сума кешбеку на місяць?
При купівлі українських товарів з використанням банківських карт, покупцеві буде нараховуватись кешбек в розмірі 10% від їхньої вартості, але не більше 3000 гривень на місяць.
- Як і коли будуть нараховуватись кошти?
Кошти від кешбеку за минулий місяць будуть зараховуватись на спеціальні банківські рахунки учасників програми до 20 числа наступного місяця. Наприклад, за покупки у вересні кешбек буде зараховано до 20 жовтня.
- На які товари не нараховується кешбек?
Кешбек не нараховується на підакцизні товари, зокрема алкогольні напої (крім виноградних та плодово-ягідних вин, а також медових напоїв), тютюнові вироби та пальне.
- Чи є часові обмеження на використання кешбеку?
Використати кошти, які будуть нараховані на банківські рахунки українців у 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.
- На що можна витратити отриманий кешбек?
Отримані кошти можна використати на локальні послуги. Серед них: медичні послуги, спорт, кіно, ресторани, оплата комунальних послуг, транспорту, мобільного зв'язку. Також кешбек можна використати на підтримку ЗСУ або купівлю військових облігацій.
- Чи можна зняти кошти з рахунку готівкою?
Зняти готівку з рахунку, на який нараховують кошти за кешбек, неможливо. Використати їх можна лише для безготівкових розрахунків на оплату послуг.
- Чи можливе внесення змін до вже поданої заявки до Переліку українських виробників/продавців?
Український виробник може вносити зміни до заяви про приєднання до Переліку українських виробників. Так само і продавець може вносити зміни до заяви про приєднання до Переліку продавців.
- Скільки буде діяти програма?
Експериментальний проєкт діє до 31 грудня 2025 в межах фінансування, що буде передбачено бюджетом на 2025 рік. Пілотний етап буде діяти з 2 вересня 2024 по 31 грудня 2024. Використати кешбек, отриманий за покупки в вересні - листопаді, можна буде до 31 січня 2025 року. Кошти кешбека, нараховані за покупки в грудні, будуть виплачені в лютому 2025 року і їх можна буде використати впродовж 2025 року.
- Які можуть бути причини виключення продавця або виробника з програми?
Якщо продавець або виробник порушує правила участі в програмі.
- Які банки беруть участь у програмі?
Наразі у програмі авторизовані: ПриватБанк, Ощадбанк, Sense Bank (Сенс Банк), А-банк, ПУМБ, UKRSIBBANK (Укрсиббанк), monobank (Універсал Банк), Укрексімбанк, Глобус, Укргазбанк, Банк Кредит Дніпро
- Хто реалізує програму “Національний кешбек”?
Координатором програми Національний Кешбек виступає Міністерство економіки України. В реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, АТ “Зроблено в Україні”, ДП “Дія”, Державна податкова служба, розрахунковий банк - Ощадбанк та уповноважені банки України. Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проєкту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
- Що робити, якщо ви помітили товар, який не відповідає умовам програми?
Якщо ви виявили товар, який не відповідає умовам програми, наприклад, не вироблений в Україні, перейдіть за цим посиланням, щоб повідомити про порушення. Ваше звернення допоможе нам зберігати прозорість і чесність програми.