Радомишльська громада

Житомирська область, Житомирський район

Модернізація вуличного освітлення в Андрушівці та Радомишлі підвищила безпеку та енергоефективність у громадах

Дата: 23.02.2024 14:50
Кількість переглядів: 398

Системи вуличного освітлення у двох громадах Житомирської області було модернізовано за рахунок грантового фінансування ЄС під управлінням НЕФКО.

 

      • Попри війну, в Україні реалізуються проєкти модернізації вуличного освітлення, доки сама держава готується до світлого майбутнього.
      • Завдяки вдосконаленню вуличного освітлення громади стають безпечнішими, а муніципалітети можуть зменшити встановлену потужність і заощадити на споживанні електроенергії.
      • Як організація з багатим досвідом «зеленого» фінансування та співпраці з українськими муніципалітетами, НЕФКО має унікальну можливість підтримати екологічне та стале відновлення країни.

 

Попри війну, в Україні реалізуються проєкти модернізації вуличного освітлення, доки сама держава готується до світлого майбутнього.

 

В містах Андрушівка та Радомишль Житомирської області було модернізовано системи вуличного освітлення. Удосконалення вуличного освітлення не тільки дало змогу обом муніципалітетам зменшити загальне споживання електроенергії та заощадити бюджетні кошти за рахунок впровадження енергоефективних заходів та встановлення світлодіодних ламп, а й підвищило безпеку та комфорт в громадах. Завдяки достатній освітленості вулиць покращилася видимість транспортних засобів у нічний час, рух транспорту відбувається безпроблемніше, а пішоходи можуть почуватися безпечніше під час прогулянок у темний час доби.

 

До реалізації проєкту система вуличного освітлення Андрушівки мала значні проблеми, здебільшого пов’язані з використанням застарілих люмінесцентних, ртутних, натрієвих ламп та ламп розжарювання, які часто виходили з ладу.   Використання неефективних ламп в світильниках призводило до надмірного споживання електрики, високих витрат на електроенергію та на заміну ламп.

 

Водій автобуса Володимир мешкає в Андрушівці понад вісім років. Він зазначає, що нове енергоефективне освітлення тепер дозволяє йому легше пересуватися вулицями міста, а пасажирські перевезення стали безпечнішими та менш проблемними.

 

«Це важливо для водіїв, адже покращилася видимість на дорозі, краще стало видно пішоходів та інших учасників дорожнього руху, – розповідає він. – Я часто буваю в Києві по роботі й хочу сказати, що освітлення в Андрушівці стало набагато кращим, ніж у деяких районах нашої столиці».

 

Між тим у Радомишлі працювало лише близько 400 із 1000 наявних світильників. Застаріла інфраструктура вуличного освітлення міста характеризувалася надмірними відстанями між опорами та використанням зношених неізольованих повітряних дротів. На багатьох вулицях було встановлено завеликі освітлювальні прилади, щоб компенсувати обширну відстань між стовпами, а на деяких – замалі.

 

На жаль, міській владі бракувало ресурсів, щоб оновити або вдосконалити систему освітлення, що вимагало б встановлення нових світильників та додаткових опор, а також заміни повітряної мережі електропостачання, щитів управління та заземлення.

 

Лариса, оператор комп’ютерного набору, називає Радомишль домом уже понад тридцять років. Вона стверджує, що раніше вуличним освітленням було забезпечено здебільшого центральну частину міста, до того ж, воно було малоефективним та енерговитратним.

 

«Тепер, коли вуличне освітлення модернізували, освітлюються навіть віддалені вулиці мікрорайонів. Це робить наше місто більш безпечним та зручним для життя», – ділиться вона.

 

Загальний бюджет програми становить 15 мільйонів євро. Близько 660 000 євро грантового фінансування ЄС під управлінням НЕФКО, було використано на успішну реалізацію обох проєктів енергоефективної модернізації.

 

«Реконструкція системи зовнішнього освітлення в Андрушівці – це перший міжнародний грантовий проєкт, який нам вдалося реалізувати з моменту створення нашої громади 2020 року. Його реалізація суттєво вплинула на життєдіяльність нашої громади. Ми дуже вдячні нашим міжнародним партнерам, а особливо НЕФКО та ЄС, за таку можливість і сподіваємось на подальшу співпрацю», – коментує Галина Білецька, міська голова Андрушівки.

 

«Завдяки спільним зусиллям та підтримці НЕФКО та ЄС, ми успішно завершили реконструкцію системи вуличного освітлення на вісімнадцяти вулицях міста. Цей проєкт приніс значні позитивні зміни для нашого міста, забезпечивши більш безпечне та комфортне середовище для мешканців», – коментує Володимир Тетерський, міський голова Радомишля.

 

«Завдяки багатому досвіду “зеленого” фінансування та співпраці з українськими муніципалітетами НЕФКО має унікальну можливість підтримати екологічне та стале відновлення країни. Заходи, які ми здійснюємо сьогодні, щоб покращити умови життя та посилити безпеку в Андрушівці та Радомишлі, матимуть ще більший вплив, адже Україна готується до нового шляху», — коментує Олексій Думік, технічний радник НЕФКО.

 

Модернізація приблизно 400 світильників вуличного освітлення та заміна повітряної системи мережі живлення та опор відповідно до потреб освітлювальної системи Андрушівки призвела до заощадження приблизно 360 МВт-год електроенергії на рік, а річна економія міського бюджету склала 71 000 євро, включаючи витрати на технічне обслуговування. Модернізація близько 700 світильників вуличного освітлення в освітлювальній мережі Радомишля призвела до заощадження близько 390 МВт-год/рік та економії міського бюджету в розмірі 75 000 євро щорічно, включаючи витрати на технічне обслуговування.

 

Роботи в Андрушівці та Радомишлі розпочалися восени 2022 року та завершилися наприкінці 2023 року. Незважаючи на війну, обидва проєкти реалізовувались відповідно до стандартних затверджених процедур. Упроваджені заходи включають заміну застарілих світильників на нові, енергоефективні та світлодіодні, встановлення контурів захисного заземлення електричних опор, заміну кріпильних кронштейнів та встановлення залізобетонних та металевих оцинкованих електричних опор із фундаментами та заміну неізольованих повітряних мереж живлення на самонесучі ізольовані проводи. Також було підрізано гілки дерев, щоб покращити видимість освітлення, а також запроваджено належний процес утилізації демонтованих ламп.

 

Контакти для отримання додаткової інформації:

 

Ронні Нілссон, старший радник НЕФКО

ronny.nilsson@nefco.int, +358 10 618 06 42

 

Тетяна Веxа, адміністраторка проєктів, НЕФКО

T.Vekha@nefco.org.ua, +380 67 519 8034

 

Олексій Думік, технічний радник НЕФКО

a.dumik@nefco.org.ua, +380 50 352 3383

 

Інформація про НЕФКО

 

НЕФКО, Північний зелений банк, є міжнародною фінансовою організацією (МФО), яку було засновано в 1990 році. Наше завдання полягає в роботі над конкретними заходами для прискорення зеленого переходу, і ми слугуємо інтересам наших власників: Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції. Окрім власного капіталу Інвестиційного фонду НЕФКО, ми керуємо декількома трастовими фондами від імені різних донорів для підтримки реалізації екологічних та кліматичних проєктів. Зосереджуючись на малих і середніх проєктах із відчутними результатами, ми демонструємо те, яким чином кліматичні та екологічні проєкти можна впроваджувати та масштабувати у стабільний та економічно ефективний спосіб. Ми проводимо оцінювання проєктів відповідно до таксономії ЄС, Цілей сталого розвитку ООН і наших вибагливих екологічних критеріїв.


 

Інформація про Програму зеленого відновлення України НЕФКО

 

Програма зеленого відновлення України НЕФКО – це багатостороння програма, що включає в себе окремі ініціативи різних донорів. Завдяки цим ініціативам в рамках програми надається фінансова та технічна допомога муніципалітетам для проведення ремонту та відбудови в екологічно безпечний спосіб, а також закладається підґрунтя для розробки місцевих планів зеленого відновлення.

 

З 2010 року НЕФКО профінансувала близько 350 проектів в Україні. Дізнайтеся більше на www.nefco.int

Інформація нада на партнерами проєкту Північною екологічною фінансовоюкорпорацією, НЕФКО

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних