Пошук патронатних батьків
Пошук патронатних батьків
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.
Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Сім’я патронатного вихователя - сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронатні вихователі звертайтеся до служби у справах дітей Радомишльської міської ради за адресою: м. Радомишль, Майдан Соборний, 12 каб. 27 та 31.
Які документи потрібно, щоб стати патронатним вихователем? - заяву кандидата у патронатні вихователі; - заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї; - копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники патронатних вихователів; - довідку про склад сім’ї (форма №3); - копію свідоцтва про шлюб; - довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які проживають разом із ним; - довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним; - документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням; - письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей (згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку). |
Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат? Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків |
Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї? |
Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. |
У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 6 місяців |
Розмір соціальної допомоги становить - 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину окремо відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину окремо відповідного віку на місяць.
Так, з 1 січня 2024 року така соціальна допомога становить: для дітей віком від 0 до 6 років - 6407,50 грн. для дітей віком від 6 до 18 років - 7990,00 грн.
Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.01.2024 рік - 2684 грн.*5 = 15140 грн. на місяць ).
У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків. |