Побачила світ друга книжка Людмили Гладиш
Про слов’ян, про рідний край, про древлян, про історичне минуле пише у своїй книзі «Слово про слов’ян» Людмила Гладиш. На сторінках, скоріше художньо-публіцистичного ніж художнього твору, ви поринете не лише в історію древлянсько-поліського краю, а й знайдете відповіді на запитання: «Хто такі слов’яни?»
Дослідження автора розповідає про те, що історія слов’ян така ж цікава, як і історія інших племен та народів світу.
Автор розповідає про їх відданість рідній землі та традиціям предків, сміливість та волелюбність.
- Згодьтеся, що давні древляни – нинішні поліщуки вирізняються з-поміж інших етнічних утворень не лише діалектним говором. Захопившись історико-етнографічними особливостями поліської лісової людності, занурилась в її життя і зрозуміла, що воно нерозривно зв’язане з ближніми племенами –насамперед полянами. Чим виразнішими поставали реальні історичні постаті тисячолітньої давності, тим далі історична стежина повела мене в родинно-пов’язані слов’янські світи – українців, хорватів, сербів, поляків, чехів, болгар… Про них і йдеться у цій книзі.
Вслухайтеся у їх мови і пісні, вдивіться в обличчя й обряди – така схожість не може бути насаджена силоміць, вона сформована генетично.
Коли росія 24 лютого 2023 року розпочала широкомасштабну війну проти України, на її захист постав весь світ. Руку військової і громадянської допомоги Україні протягнули всі європейські країни, США, Канада, Великобританія…
З новою силою проявилися тисячолітні близькі зв’язки між слов’янськими народами.
Таке розуміння подій, які відбуваються, людяність, готовність допомогти, врятувати Україну й українців від військового терору народили на міжнародному рівні небачену ніколи світову антивоєнну співдружність, всупереч злочинним діям агресора підняли на небувалий суспільний рівень ідеали справедливості, свободи і доброзичливості.
Нехай ця книга долучиться до боротьби українців, нашого героїчного воїнства і всієї міжнародної спільноти - за мир-, говорить Людмила Аркадіївна Гладиш.