Радомишльська громада
Житомирська область, Житомирський район
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Шукаємо патронатних вихователів

Дата: 26.06.2023 11:19
Кількість переглядів: 542

Фото без опису

Служба у справах дітей Радомишльської міської ради з метою захисту прав та інтересів дітей:

•        які перебувають у складних життєвих обставинах;

•        які залишилися без батьківського піклування;

•        дітей-сиріт;

•        дітей, позбавлених батьківського піклування

для можливості їх тимчасового влаштування шукає громадян (патронатних вихователів), які на власній житловій площі, за окрему плату, зможуть здійснювати тимчасовий догляд за дітьми, які цього потребують.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. 

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками. 

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя  - сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Які документи потрібно, щоб стати патронатним вихователем?

-  заяву кандидата у патронатні вихователі;

- заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї;

 - копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники патронатних вихователів;

 - довідку про склад сім’ї (форма №3);

 - копію свідоцтва про шлюб;

 - довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які проживають разом із ним;

 - довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним;

 - документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням;

 - письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей (згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку).

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 6 місяців.

Розмір соціальної допомоги становить - 2,5 прожиткового мінімуму  на кожну дитину окремо відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму  на кожну дитину окремо відповідного віку на місяць.

Так, з 1 січня  2023 року така соціальна допомога становить:

для дітей віком від 0 до 6 років  - 5680,00 грн.

для дітей віком від 6 до 18 років - 7082,00 грн.

Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць  (станом на 01.01.2023 рік - 2684 грн.*5 = 13420 грн. на місяць ).

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронатні звертайтеся до служби у справах дітей Радомишльської міської ради за адресою: м. Радомишль, майдан Соборний, 12 каб. 27 та 31.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних