Радомишльська громада
Житомирська область, Житомирський район
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Роз’яснення щодо нарахування мінімальна зарплата у 2023 році

Дата: 04.01.2023 10:14
Кількість переглядів: 1212

Фото без опису

З 01.01.2023   до статей 7 та 8 Закону України 3 листопада 2022 року № 2710-IX «Про державний бюджет України на 2023  установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних oci6 сумі 2 684 грн та мінімальної заробітної плати — 6 700 гривень.

Протягом 2023 року   3apобітна плата залишатиметься на рівні 6 700 грн (у pозмipi) i 40,46 грн (у погодинному розмірі). Цей показник набув  чинності 1 жовтня 2022 року i через складну економічну ситуацію що сталась в державі  внаслідок         агресії рф проти України та завданих війною збитків,  додаткового підвищення зарплати у 2023 не передбачається.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожна особа має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно   обирає або на яку погоджується.

         Згідно із ст. 1 Закону України «Про оплату праці» (далі - Закон) 3apобiтнa плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує   за виконану ним роботу.

Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом  мінімальний розмір оплати праці за виконану  працівником місячну (годинну) норму праці.

Відповідно до ст.3¹ Закону розміри заробітної плати  працівника  за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тобто, якщо  працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче мінімальної заробітної плати.

 Мінімальна заробітна плата е державною соціальною гарантією,  обов'язковою на      території України для   підприємств ycix форм власності і  господарювання та  фізичних ociб,     які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

За порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством (ст.36 Закону).

За недодержання мінімальних гарантій  в оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафної санкції у двократному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2023 року - 13 400 грн) за кожного  працівника щодо якого вчинено порушення (ст. 365 Кодексу законів про працю України).

Сплата штрафу не  звільняє від усунення порушень законодавства про працю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних