Радомишльська громада

Житомирська область, Житомирський район

Люди, які вимушено перемістились через активні бойові дії, отримають по 2 або 3 тисячі гривень допомоги на проживання

Дата: 24.03.2022 12:17
Кількість переглядів: 397

Міністр соціальної політики України повідомило, що внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 грн на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 грн на кожну іншу особу.

Відповідне рішення було розроблено Мінсоцполітики та ухвалено Урядом.

 

Хто отримає допомогу?

Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням КМУ від 06.03.2022 № 204 (на цей час це: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та м. Київ), і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб

Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 01.03.2022 отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505.

 

Як надаватиметься допомога?

Допомога надаватиметься у таких розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн на місяць,
  • для інших осіб – 2000 грн на місяць.

Виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам не здійснюється за ті місяці, у яких вони відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Як отримати?

 Перше - це стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку.

 Далі необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання.

 

Заяву можна буде подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

Розмір отриманої допомоги на проживання не враховуватиметься при обчисленні сукупного доходу сім’ї при наданні всіх інших видів соціальних допомог, які надаються з урахуванням доходу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь