Біля Радомишльської оглядової вежі відбулась толока
Водонапірна вежа, що розташована в центрі міста Радомишль вже давно стала візитівкою та символом міста.
З історії:
З 1746-го року Радомишль стає резиденцією уніатських митрополитів, по суті, столицею Уніатської (тепер-греко-католицької) церкви – одного із ключових гравців на політичній, соціально-економічній, релігійній мапі тодішньої Речі Посполитої. У місті розміщувалась консисторія – орган управління справами митрополії, духовна семінарія, митрополичий дім (всі будівлі збереглися дотепер). Радомишль став центром багатьох подій XVIII ст на Правобережній Україні.
У 1783 р поряд з консисторією розпочалось будівництво величного собору, яке з приходом на наші терени Російської імперії, на жаль, припинилось. Проте, на частині фундаменту цього собору у 1911 р було збудовано Водонапірну вежу, яка, поряд із своїм основним призначенням, використовувалась як пожежна каланча, а також як оглядовий майданчик для обмеженого кола осіб, наприклад, фотографів (збереглися світлини, зроблені з неї у 1913 році).
Водонапірна вежа – яскравий зразок промислової архітектури, побудована у 1911 році архітектором К. Еншом.
Нова історія вежі, а відтепер Оглядової, розпочалась з історії створення Радомишльської громади. У березні 2021 року на засіданні виконавчого комітету Радомишльської міської ради, нарешті з усіма правовстановлюючими документами, оглядову вежу передали на баланс міського відділу культури.
Будівля розташована на території колишньої загальноосвітньої школи № 5 та обнесена дерев’яним парканом задля безпеки дітей.
За довгі роки існування шкільного закладу ніхто навіть не міг здогадатися, що там за тим парканом.
3 вересня працівники Радомишльської міської ради, міського відділу культури та Будинку культури, Центру позашкільної освіти влаштували толоку з прибирання території навколо оглядової вежі.
Кущі, дерева, дошки, віконні рами, побиті меблі та навіть невеличка імпровізована альтанка знаходились за парканом. Три трактори та дві машини сміття було вивезено з території.
В подальшому міської радою заплановано благоустрій території та перетворення Оглядової вежі в туристичний об’єкт.