Кампанія е-декларування - 2021
1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2020 рік , особами уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Щорічна компанія електронного декларування триватиме до 1 квітня 2021 року.
Під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства.
Суб'єктам декларування необхідно завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Перед початком роботи з Реєстром декларацій необхідно переконатись у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.
НАЗК провело модернізацію Реєстру електронних декларацій, завдяки якій Реєстр декларацій став зручнішим для суб'єктів декларування, а саме:
1. Тепер персональні дані в чернетках документів не зникають. Суб’єкт декларування може заповнювати документи з різних пристроїв та з різними кваліфікованими електронними підписами (КЕП).
2. Декларант може переглянути й завантажити всі подані ним документи з персональними даними у форматі НТМІ_ і PDF зі свого кабінету.
3. Зручніша робота з КЕП. У разі використання декларантом декількох КЕП відсутня необхідність проводити процедуру зміни КЕП у Реєстрі декларацій.
4. Відтепер у Реєстрі декларацій можливо подати повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента в електронній формі. Раніше суб’єкти декларування повинні були подавати їх тільки в паперовій формі.
Зверніть увагу, що через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження НАЗК, декларанти знову можуть подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді в Реєстрі декларацій.
За несвоєчасне подання декларації без поважних причин передбачено адміністративну відповідальність (стаття 172-6 КУпАП).
За умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ст. 3663
КК України, діє з 30.12.2020).
За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 1726 КУпАП).
Рекомендації для обранців
Згідно з вимогами частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.