Радомишльська громада

Житомирська область, Житомирський район

ДО УВАГИ ВИБОРЦІВ РАДОМИШЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

Дата: 21.01.2019 12:40
Кількість переглядів: 600

Фото без описуВ Україні проходить виборчий процес чергових виборів Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року.  Постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року №89

(із змінами) визначено порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Тим виборцям, які  у день виборів будуть знаходитись у відрядженні, на лікуванні, проживають у нашому районі без реєстрації місця проживання, члени дільничих виборчих комісій, спостерігачі, внутрішньо переміщені особи постанова забезпечує можливість  тимчасово змінити місце голосування на іншу виборчу дільницю без зміни виборчої адреси.

Відділ  ведення Державного реєстру виборців апарату Радомишльської районної державної адміністрації надає роз’яснювальну інформацію з найбільш актуальних питань, що стосується тимчасової зміни місця голосування.

Куди звертатися із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Якщо виборець проживає чи перебуває за межами України і має намір голосувати на  території України, заява подається до:

органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування,

або органу ведення Державного реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець проживає чи перебуває за межами України і має намір голосувати в іншій іноземній державі, заява подається до:

органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України

Якщо виборець проживає чи перебуває в Україні і має намір голосувати в іншій державі, заява подається до:

органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою заявника

або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.

Чим може бути мотивовано заяву про тимчасову зміну місця голосування?

Згідно частини 3 ст. 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців” орган ведення Державного реєстру виборців  за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу,  може змінити виборцю місце голосування без зміни виборчої адреси.

Зокрема, це може бути робоче відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії. Мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування повинно підтверджуватися документами (копіями документів), які додаються до заяви. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

           Увага!

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Які документи є достатніми для мотивування заяви про тимчасову зміну місця голосування?

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Такими документами, наприклад, можуть бути: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо.

До заяви члена виборчої комісії додається копія відповідного посвідчення (оригінал пред’являється органу ведення Реєстру) або копія рішення про утворення відповідно окружної чи дільничної виборчої комісії/рішення про зміни в складі виборчої комісії.

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України і не отримала паспорт ).

У разі призначення повторного голосування чи потрібно знову змінювати місце голосування?

Так, необхідно. Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату). Тобто у разі призначення повторного голосування з виборів Президента України виборцям,  виборці, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та виявлять бажання проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Ні. Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці, до якої виборець відноситься за його виборчою адресою на підставі відомостей Реєстру на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін у виборця повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців. У випадку звернення до органу ведення Державного реєстру виборців виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб,

 В які терміни проводиться прийом заяв на  тимчасову зміну місця голосування ?

Вже сьогодні відділ ведення Державного реєстру виборців  приймає заяви на  тимчасову зміну місця голосування, тобто з початку оголошення виборчого процесу та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування — до 25 березня 2019 року включно.

 Всім, хто має необхідність тимчасово змінити місце голосування  або перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців нагадуємо, що наш відділ знаходиться на другому  поверсі адмінбудинку районної державної адміністрації за адресою:  Соборний майдан , 12, м. Радомишль;телефон: 4-24-58.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних