Міжнародний день пам‘яті Чорнобиля
32 роки тому – 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.
Вся світова громадськість була вражена цією обставиною, оскільки ядерним ударом було викинуто в атмосферу близько 190 радіоактивних речовин.
Радіаційна стихія призвела до тяжких наслідків, в результаті яких постраждало багато людей. Величезні площі землі стали непридатними для людей, тварин, рослин.
Люди самовіддано боролися з наслідками катастрофи. Були задіяні фахівці різного профілю. Серед них були і наші радомишляни.
Чорнобиль - це незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок для всього людства.
Ми з глибокою пошаною схиляємо голови перед ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, які, ставши на шляху сліпої ядерної стихії, захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.
Сьогодні наш святий обов'язок – пам'ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати героїв-чорнобильців, надавати дієву допомогу усім, хто з честю прийняв суворий виклик чорнобильського лиха.
Дорогі ліквідатори, від усього серця бажаю Вам доброго здоров'я, міцності духу, сімейного благополуччя, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні, миру та спокою.
З повагою,
міський голова Володимир Тетерський