Радомишльська громада
Радомишльський район, Житомирська область

«Крути: пам’ять і трагедія України»

З нагоди відзначення в Україні 100-річчя трагічної і знаменної дати для всіх поколінь українців бою під Крутами, працівники  міської бібліотеки підготували і провели для учнів 11-го класу Радомишльської гімназії історичну годину

                     «Крути: подвиг і трагедія України»                                      

 

Її відкрила завідуюча бібліотекою Гарбаренко К.І..

Відроджена Україна потребує могутньої духовної наснаги нації. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, мати самоповагу, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою.

Ми повинні берегти Самостійність України, будувати свою державу і ніколи вже не віддавати її на поталу ворогам.

Це заповідали нам учасники бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року.

 В цей день, сто років тому, поблизу станції Крути, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів вийшли на захист України. Юні добровольці затримали наступ більшовицьких військ на Київ лише на кілька днів і ціною власного життя засвідчили незламну волю української нації до незалежності.

Про хід бою, його значення і історичну пам’ять розповіла  бібліотекар Малецька Р.  Присутні мали змогу переглянути документальне відео бою, відеокліпи до віршів та пісень, присвячені Героям Крут.

     В ході  заходу учні вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання.

На завершення історичної години старшокласникам була представлена книжкова виставка під назвою «Згадаймо юність, що горіла в Крутах», огляд якої зробила завідуюча Гарбаренко К.І.« повернутися до списку новин