Кирило і Мефодій – творці слов'янської писемності (Подорож в історію)
Щорічно наприкінці травня у всіх слов'янських країнах урочисто прославляють рівноапостольних братів Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності.
Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія мала велике значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов'янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковно-слов'янської писемності, фундамент усіх слов'янських літератур.
В Україні День слов'янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року і відзначається щорічно 24 травня.
З нагоди цього свята у міській бібліотеці для учнів 8-А класу Радомишльської гімназії була проведена подорож в історію під назвою «Творці слов'янської писемності і культури».
Присутнім розповіли про життя і місіонерську діяльність Кирила і Мефодія. Винайдення братами-просвітителями слов'янської писемності стало поштовхом широкому розповсюдженню на Русі грамотності, розвитку архітектури, виникненню своєї давньої української літератури. Ми можемо пишатися такими літературними пам'ятками, як «Слово о полку Ігоревім», «Повість минулих літ», «Пересопницьке Євангеліє», «Остромирове Євангеліє» та інші.
Також учні дізналися, як вшановується пам'ять засновників слов'янської писемності у світі та в Україні, та прослухали гімн присвячений святим Кирилу і Мефодію.
В кінці заходу учні мали змогу ознайомитися із літературою представленою на книжковій виставці «Кирило і Мефодій – творці слов'янської писемності».