Радомишльська громада

Житомирська область, Радомишльський район

Місцеві податки та збори 2018

Дата: 14.07.2018 17:04
Кількість переглядів: 96

Україна

РАДОМИШЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    Р І Ш Е Н Н Я

 

Двадцять другої сесії                                                                                                              7 скликання

від  13.07.2017                                                 № 421

 

 «Про встановлення місцевих

 податків та зборів на 2018 рік» 

 

             Відповідно до Закону України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», керуючись ст. 143 Конституції України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виходячи з рекомендацій постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, міська рада 

 

ВИРІШИЛА: 

 

1. Встановити на території міста Радомишля податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 

 Визначити об’єкт оподаткування, платників податку,  податковий період та інші обов’язкові елементи податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно зі ст. 266 Податкового кодексу України.  

1.1. Пільги із сплати податку. 

1.2. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи-платника податку, зменшується: 

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів; 

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; 

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів. 

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). 

1.3. Не є об’єктом оподаткування об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, згідно підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України. 

1.4. Ставка податку. 

1.5.Ставка податку для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюється у розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року),за 1 квадратний метр бази оподаткування. 

1.6.Ставка податку для об'єктів нежитлової нерухомості -  господарських (присадибних) будівель, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюються у розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. 

1.7.Ставка податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюються у розмірі 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. 

1.8.Ставка податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб встановлюється у розмірі 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року),за 1 квадратний метр бази оподаткування. 

1.9. За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума розрахованого податку  збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку). 

1.10. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. 

1.11. Обчислення суми податку здійснюється відповідно до Порядку, визначеному п. 266.7. та п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України. 

1.12. Податок сплачується в Порядку та в строки визначені п. 266.9. та п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України. 

1.13 Подання звітності відбувається відповідно до норм Податкового кодексу України. 

 

2. Встановити на території міста Радомишля транспортний податок. 

 

2.1 Визначити, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування. 

2.2. Визначити, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

2.3. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України. 

2.4. Ставки податку встановлюються з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п. 267.2. ст. 267 Податкового кодексу України. 

2.5. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. 

2.6. Обчислення суми податку здійснюється відповідно до Порядку, визначеному п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України. 

 

 3. Встановити єдиний податок на території міста Радомишля

 

 3.1. Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць :

 1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

 2) для другої групи платників єдиного податку - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

 3.2. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

 1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим Кодексом;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

 3.3. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків:

 1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

 3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;

 4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

 5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу відповідно.

 3.4. Ставки єдиного податку для суб’єктів господарювання, які не зазначені в п.п. 4.1.- 4.3. встановлюється відповідно до  ст. 293 Податкового кодексу України.

 3.5. База та об’єкт оподаткування, податковий період та інші обов’язкові елементи єдиного податку визначаються згідно із главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України».

 

4.  Встановити на території м. Радомишля  туристичний збір.

4.1. Визначити базу та об’єкт оподаткування, податковий період та інші обов’язкові елементи туристичного збору згідно зі ст. 268 Податкового кодексу України.

4.2. Ставка збору встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 268.4 статті 268 Податкового кодексу України.

4.3. Справляння збору здійснюється:

4.4. Адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами.

4.5. Квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

4.6. Юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються Радомишльською міською радою справляти збір на умовах відповідного договору.

 

5.1. Встановити на території м. Радомишля збір за місця для паркування транспортних засобів.

5.1. Визначити, що платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи-підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

5.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується окремим рішенням міської ради.

5.3. Визначити, що об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні стоянки (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

5.4. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних стоянок (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

5.5. Ставка збору встановлюється за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

5.6. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

6.Всі питання не врегульовані цим рішенням регулюються відповідно до норм   Податкового кодексу України та діючих нормативно-правових актів.

7.Затвердити розрахунок мінімального орендного платежу за нерухоме майно Порядок та  нормативи відрахувань комунальними підприємствами до загального фонду міського бюджету чистого прибутку (доходу) за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності згідно з додатками 1,2.

8.Це рішення застосовується з дати набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII .

9.Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.

10.Доручити секретарю міської ради Легенчук В.П., забезпечити оприлюднення даного рішення на офіційному сайті Радомишльської міської ради та направити до сільських та селищних рад району.

11.Контроль   за   виконанням   даного   рішення  покласти на постійну комісію з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Міський голова                                                                       О.В.Соболевський

 

 

 

 

Підготував: провідний спеціаліст    ____________  Т.А.Бобровська                      

Погоджено: перший заступник міського голови _________С.І.Свіца

  секретар міської ради  ____________  В.П. Легенчук

                                                                                         

                                                                                                           

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь